قیمت دارو
قیمت دارو

آیا قیمت دارو افزایش پیدا می کند؟

تاریخ نگارش

جولای 11, 2022

دسته‌بندی

اخبار

نظرات

{تعداد} پاسخ ها

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: این موضوع که اگر بخواهیم فکر کنیم پس از حذف ارز ترجیحی قیمت دارو افزایش پیدا نمی‌کند، شدنی نیست و قطعا قیمت دارو افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه جزو ۶ یا ۷ کشور تولید کننده واکسن کرونا هستیم، هشدار داد که هموطنان فکر نکنند کرونا در ایران تمام شده چراکه در هیچ جای دنیا نیز تمام نشده است.

حسینعلی شهریاری با یادآوری اینکه مراسم محرم و اربعین را در پیش داریم و باید توصیه‌های ستاد کرونا را رعایت کنیم متذکر شد افرادی که ۶ ماه از تزریق دوز سوم واکسن کرونا آن‌ها گذشته است، باید دوز یادآور را تزریق کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در ادامه گفت: این موضوع که اگر بخواهیم فکر کنیم پس از حذف ارز ترجیحی قیمت دارو افزایش پیدا نمی‌کند، شدنی نیست و قطعا قیمت دارو افزایش پیدا می‌کند.

حسینعلی شهریاری همچنین گفت که بخواهیم مدیریت درست داشته باشیم، فقط می‌توانیم ۳۰ درصد هزینه مواد اولیه دارو را کنترل کنیم، اما امیدواریم سازمان برنامه بودجه منابع مالی بیمه‌ها را برای کنترل قیمت دارو در اختیار آن‌ها قرار دهد.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در پایان با بیان اینکه متاسفانه شارلاتانیزم خارج از طب ایرانی و سنتی برخی مسائل را در این حوزه به وجود می‌آورد گفت: در بحث درمان کرونا، نه در طب جدید و نه در طب سنتی دارویی برای درمان کرونا نیست و دارو‌های موجود هم برای پیشگیری است.

به گفته حسینعلی شهریاری، در وزارت بهداشت معاونت طب سنتی وجود داشته که متاسفانه تبدیل به دفتر شده و اگر درکنار افزایش تعداد دانشکده‌های طب سنتی، معاونت طب سنتی وزارت بهداشت احیا شود، بسیاری از مشکلات حوزه طب سنتی و ایرانی حل خواهد شد.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس همچنین در جهت تقویت گردشگری سلامت از وزارتخانه‌های بهداشت، امور خارجه و میراث فرهنگی خواست فهرستی از پزشکان و بیمارستان‌های مورد تایید برای هموطنان خارج از کشور یا مسافران خارجی تهیه کنند.

منبع: شفقنا

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *