درمان بی میلی جنسی زنان
درمان بی میلی جنسی زنان

افزایش میل جنسی زنان با گل سنجد!

تاریخ نگارش

جولای 20, 2022

دسته‌بندی

اخبار

نظرات

{تعداد} پاسخ ها

گل سنجد یک محرک عالی برای قوای جنسی بانوان می باشد که در طب سنتی به آن توصیه می شود. علاوه بر این شکوفه سنجد دارای خواص دیگری مانند محرک بودن، تقویت قلب، بهبود نفخ معده و بهبود کبد، درمان زکام و عفونت برنشها و … می باشد.

بی میلی و سردمزاجی خانم ها بی علت نیست، ترس ها و استرس ها،مشکلات روزمره ، خوراکی ها یا انتخاب مواد غذایی نامناسب ،کم کاری غدد از جمله عوامل ایجاد کننده آن هستند بهترین روش های درمان آن را در این مطلب برایتان آورده ایم.

ساعدنیوز نوشت: درمانگران شیوه های طبیعی درمان در کشورهای مختلف برای درمان سردمزاجی پیش از هر چیز تغییر و اصلاح شیوه زندگی و سبک زندگی را پیشنهاد می کنند و بعد از آن به سراغ شیوه های طبیعی مهار استرس و اضطراب و کنترل تنش های ناشی از زندگی می روند و برای افزایش میل جنسی زنان و مردان و درمان ناتوانی جنسی آنها در نهایت دست به دامن انواع گیاهان دارویی یا داروهای با منشا گیاهی می شوند.یکی از گیاهان دارویی که می تواند به پیشگیری و درمان یکی از رایج ترین اختلالات زندگی زناشویی غلبه کند، گل سنجد است.

گل سنجد، محرک میل جنسی در بانوان

در حال حاضر یکی از انواع گیاهان دارویی که می تواند باعث پیش گیری و درمان یکی از مشکلات و اختلالات رایج زناشویی شود، سنجد و شکوفه آن می باشد. در بسیاری از منابع مختلف طب سنتی به این موضوع اشاره شده است که نوشیدن دمنوش های تهیه شده از سنجد و شکوفه آن برای درمان بعضی از اختلالات جنسی به خصوص زنان موثر می باشد. تاثیر این گیاه بر روی درمان اختلالات جنسی زنان و حتی اضطرابی که امکان دارد در حین رابطه زناشویی تجربه نمایند به اندازه ای است که تحقیقات بسیاری در این مورد صورت گرفته است که در آن اثر گذاری گل سنجد و میوه آن بررسی شده است. با توجه به نتایج به دست آنده کپسول هایی به شکل صنعتی در داروخانه های بعضی کشورهای اروپایی به مردم ارائه شده است.

با توجه به نگاه درمانگران مکتب آیورودا بوییدن اسانس حاصل شده از گل سنجد می تواند باعث بهبودی و درمان ناتوانایی های جنسی شود. در این مورد درمانگران این طب بوییدن این اسانس را هیچوقت به مردان پیشنهاد نمی دهند زیرا باعث کاهش توانایی جسمی آن ها خواهد شد. از طرفی مصرف یک تا ۲ فنجان از دمنوش یا همان جوشانده شکوفه سنجد برای درمان این مشکل در زنان بدون تاثیر نبوده است. در صورتی که به دنبال درمان موفقی در این مورد هستید بهتر است قبل از مصرف با یک متخصص طب سنتی مشورت نمایید.

خواص مختلف گل سنجد

گل سنجد که به شکوفه ی سنجد نیز مشهور است، مانند خود میوه اش پر از خاصیت است. عسل نایابی که از شکوفه ی سنجد استحصال می شود، بیشتر به کیمیای جوانی می ماند تا عسل. همچنین دمنوش گل سنجد خوش عطر است. انسداد رگ ها و مجاری داخل بدن را باز می کند. به عنوان نمونه صفرا، برای هضم غذا و چربی ها مفید و سودمند است. ترشح کبدی توسط مجاری درون بدن حمل و به صفرا انتقال می یابد. در ادامه خواص شکوفه سنجد بررسی می شود.

 • بازکننده انسدادهای مجاری بدن:مصرف دمنوش شکوفه سنجد باعث باز شدن انسدادهای مجاری داخل بدن می گردد، و در این مورد می تواند بسیار مفید واقع شود.
 • بهبود دستگاه گوارش:افرادی که دچار مشکلات گوارشی مانند نفخ و باد دستگاه گوارشی هستند می توانند از شکوفه سنجد مصرف کرده و دمنوش آن را مصرف کنند تا مشکلات نفخ در آن ها برطرف شود. علاوه بر این شکوفه سنجد می تواند برای مغز و همچنین ریه مفید واقع شود. شکوفه سنجد یک داروی مناسب ضد نفخ معده می باشد.
 • تقویت کننده معده و کبد:همانطور که گفتیم برای بهبود مشکلات گوارشی و معده می توان از شکوفه سنجد مصرف نمود. علاوه بر تقویت معده، شکوفه سنجد دارای خواص دیگری مانند بهبود و تقویت کبد نیز می باشد. برای حل مشکلات معده و کمک به بهبود و تقویت کبد خود می توانید از دمنوش شکوفه سنجد مصرف کنید.
 • کمک به بهبود یرقان:یرقان یا همان مشکل زرد شدن پوست که می تواند نشان از بیماری دیگری مانند مشکل کبدی در بدن باشد، در صورت مشاهده باید درمان شود. شکوفه سنجد یکی از روش های کمک کننده به بهبود یرقان می باشد که می توانید از آن مصرف نمایید.
 • صفرا بری قوی:صفرا در بدن خود را به صورت گر گرفتگی و عصبانیت شدید، به شکل بی خوابی و خواب صبح و به شکل زردی صورت خود را نشان خواهد داد. شکوفه سنجد درمان خوبی است برای کاهش مقدار صفرا در بدن و برطرف نمودن صفرا. صفرا تند و تیز و گرم و خشک می باشد و شاید بیشترین خلطی که در بدن خود را نشان می دهد غلبه صفرا باشد. از این رو با مصرف دمنوش شکوفه سنجد می توانید تا حد زیادی صفرا را کاهش دهید.
 • ضد تهوع و سرگیجه:برای درمان و پیشگیری از حالت تهوع و سرگیجه می توانید از دم نوش شکوفه سنجد استفاده کنید. این دمنوش مفید برای رفع تهوع و سرگیجه بوده و برای بهبود آن مفید است.
 • برطرف کننده مشکل تکرر ادرار:افراد بسیاری وجود دارند که بنا به دلایل و مشکلات مختلفی دچار تکرر ادرار می شود. یک روش موثر برای برطرف نمودن تکرر ادرار استفاده از شکوفه سنجد می باشد. رفع تکرر ادرار یکی دیگر از خاصیت های مفید شکوفه سنجد است.
 • درمان کننده زکام و رفع عفونت برونشها:زکام یا همان سرماخوردگی ساده که با آبریزس بینی و خارش گلو همراه است با مصرف دمنوش شکوفه سنجد بهبود خواهد یافت. ترشحات حرکت کرده از مغز به سمت بینی با استفاده از این دمنوش قابل درمان می باشند. همچنین این گیاه دارویی برای درمان و برطرف نمودن عفونت برونشها موثر و مفید می باشد و استفاده از آن بی تاثیر نیست.
 • رفع کننده زخم های ریوی و تنگی نفس:همانطور که گفته شد شکوفه سنجد دارای خواص مختلفی برای رفع زکام و بهبود ریه ها می باشد، از این رو به منظور رفع زخم هایریوی و تنگی نفس نیز مفید بوده و تاثیر گذار خواهد بود. نوشیدن یک تا دو فنجان جوشانده شکوفه می تواید بسیار مفید و موثر باشد.
 • قطع کننده تب های مهلک:یکی دیگر از خاصیت های شکوفه سنجد قطع تب های مهلک می باشد، برای برطرف نمودن تب می توانید از دمنوش این گیاه استفاده کنید.
 • درمان بیماری های دماغی مثل فلج و کزاز:در برخی منابع طب سنتی آورده شده است که شکوفه سنجد برای درمان و بهبود بیماری های دماغی مانند کزاز و فلج مفید بوده و می تواند موثر واقع شود.
 • تقویت کننده قلب:شکوفه سنجد دارای خاصیت تقویت کنندگی قلب می باشد. برای داشتن قلبی پرنشاط و سالم می توانید روزانه از دمنوش شکوفه سنجد میل کنید.
 • مفرح:شکوفه سنجد و همچنین خود سنجد در دسته گیاهان مفرح هستند و باعث سرحال شدن و نشاط در افراد خواهند شد. زنانی که دچار ضعف جنسی بوده و لاغر هستند، در عوض خوردن انواع قرص های شیمیایی تقویتی با مصرف ۲۱ روز دم کرده شکوفه سنجد همراه با عسل می توانند شاهد تغییرات مهم و اساسی در خود باشند.

عوارض جانبی گل سنجد

مصرف این گل و فراورده های آن، در کنار خواص و فواید بی نظیری که دارد می تواند با عوارضی نیز همراه باشد. به همین دلیل توصیه می شود مصرف آن با مشورت افراد متخصص در زمینه طب سنتی همراه باشد. در این قسمت به عوارض جانبی مصرف این گل اشاره می کنیم:

 • مصرف دمنوش گل سنجد به کسانی که طبع گرم دارند توصیه نمی شود. از این رو، بهتر است همراه با ترکیباتی که طبع سرد دارند میل شود.
 • در برخی از افراد سبب بروز حساسیت هایی مانند خارش پوست، سرفه و … می شود.

منبع:پارسینه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *