بیماری های پاییز
بیماری های پاییز

در پاییز مراقب این بیماری ها باشید

تاریخ نگارش

اکتبر 22, 2022

دسته‌بندی

اخبار

نظرات

{تعداد} پاسخ ها

یک متخصص طب سنتی بیماریهای شایع فصل پاییز را تشریح کرد و گفت: پاییز برای افراد با مزاج گرم و تر مناسب تر است.

الهام اختری متخصص طب سنتی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران به بیماری‌های فصل پاییز اشاره کرد و گفت: در فصل پاییز به دلیل خنک شدن هوا اغلب افراد از خشکی بینی و آبریزش شکایت دارند و برخی از مراجعه کنندگان به مطب‌ها با حملات خون دماغ، تغییرات فشار خون، تغییرات خلق و تغییرات پوست مواجه هستند که تمامی اینها نشان دهنده این است که فصل پاییز از راه رسیده و طبیعت پاییز سرد و خشک است.

وی ادامه داد: پاییز برای افراد سالم به خصوص آنهایی که مزاج گرم و تر دارند مناسب‌تر است اما برای سالمندان و افرادی با طبیعتی سرد و خشک مناسب نیست و می‌تواند موجب تشدید علائم و بروز برخی بیماری‌ها شود.

این متخصص طب سنتی گفت: برخی از اختلالات گوارشی، اگزما، خشکی پوست و شوره سر، ورم لوزه‌ها، درد مفاصل، دردهای سیاتیکی، بیماری‌های ریه مثل تنگی نفس و سرفه، قلنج، کم خونی، وسواس و افسردگی، تشدید حملات سردرد و اختلالات خواب از جمله مشکلاتی است که در پاییز امکان شدید شدن آنها وجود دارد.

وی افزود: به عنوان اولین و مهمترین تدبیر، افراد آسیب پذیر نباید در معرض باد پاییز قرار گیرند و در صورت بودن در مکان‌های سرباز یک ژاکت یا لباس مناسب برای ابتدای صبح و آخر شب همراه داشته باشند.

منبع: مشرق

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *