جرمگیری دندان در خانه
جرمگیری دندان در خانه

جرمگیری دندان در خانه

تاریخ نگارش

اکتبر 25, 2022

دسته‌بندی

اخبار

نظرات

{تعداد} پاسخ ها

اگر دندان هایتان جرم ساز است و می خواهید جرمگیری دندان انجام دهید می توانید از نسخه خانگی خاکشیر و شیر استفاده کنید. بد نیست این نسخه خانگی را امتحان کنید.

برای اینکه جرمگیری دندان شما بدون نقص انجام شود باید یادتان باشد جرم و پلاک دندان را با هم اشتباه نگیرید. پلاک ماده‌ چسبناک، بدون رنگ و نرمی است که در اطراف خط لثه جمع می‌شود. پلاک غشایی از باکتری است که از ذرات غذا و بزاق ساخته شده و هر روز بر روی دندان‌ها جمع می‌شود. پلاک سبب آسیب به دندان‌ها و لثه‌ها می‌گردد، زیرا می‌تواند موجب کرم خوردگی دندان، بیماری لثه و التهاب لثه شود و در صورتی که هر روز از بین نرود می‌تواند سخت‌تر شده و تبدیل به جرم شود.

پیشگیری از ایجاد جرم در دندان

همچنین توصیه هایی برای جلوگیری از ایجاد جرم و پلاک در دندان وجود دارد که مهمترین آنها همان مسواک کردن، استفاده از نخ دندان و رعایت بهداشت دهان و دندان است. غیر از آن می توانید از دهانشویه های طبیعی ماننده دم‌کرده نعنا و آویشن استفاده کنید. ضمن اینکه خوردن میوه های دارای ویتامین سی در این زمینه نیز مفید و مهم هستند.

همچنین محمودرضا فقیهی، متخصص طب سنتی برای حفظ سلامت دندان ها چنین توصیه کرده است: ماساژ دندان‌ها با روغن نارگیل یا دارچین نقش مؤثری در سلامتی دندان‌ها دارد؛ شستشوی دندان‌ها با محلول گلاب و عسل هم پس از مسواک زدن به حفظ سلامت دندان‌ها کمک می‌کند.

مصرف ترکیباتی که اسیدیته بالایی دارند برای شستشوی دهان و دندان‌ها مضر است؛ برخی اشخاص برای جرمگیری دندان و سفید کردن دندان‌ها به طور مکرر از آبلیمو یا سرکه استفاده می‌کنند، در حالی که مصرف این ترکیبات اثر نامطلوب بر مینای دندان می‌گذارد.

استفاده از ترکیب پودر شده برگ سماق و زاج سفید در تمیز کردن دندان‌ها و جرمگیری دندان ها موثر است؛ برای این منظور افراد باید ۲ واحد از  برگ سماق را به همراه یک واحد از زاج سفید به خوبی ساییده سپس دندان‌هایشان را با این ترکیب مسواک بزنند؛ مخلوط نمک کریستال (سنگ نمک) و کف دریا هم نقش موثری در سفید کردن دندان‌ها دارد؛ برای این منظور اشخاص باید نمک کریستال و کف دریا را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنند سپس دندان‌هایشان را با این ترکیب مسواک بزنند.

منبع: دعوت

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *