کنگره طب سنتی
کنگره طب سنتی

برگزاری اولین کنگره ملی طب ایرانی در خرداد ۱۴۰۳

تاریخ نگارش

آوریل 14, 2024

دسته‌بندی

اخبار

نظرات

بدون پاسخ

دبیر انجمن طب سنتی ایران از علاقه‌مندان به توسعه طب ایرانی دعوت کرد تا با مشارکت در کنگره طب سنتی زمینه رسیدن طب ایرانی آکادمیک به جایگاه واقعی خود را هموار کنند.

سید مجید غضنفری، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و دبیر انجمن علمی طب سنتی ایران، گفت: طب سنتی ایرانی یک مکتب طبی مستدل و مستند به منابع علمی و اصیل است که توسط حکما و علمای ارجمندی بی شماری پایه گذاری و توسط دانشمندان بی نظیری مثل ابن سینا و زکریای رازی ساماندهی و توسعه داده شده است.

وی افزود: آنچه که در منابع مستند قدیمی موجود بیان شده مربوط به زبان علمی روز همان دوران بوده و ضرورت دارد که به زبان و گفتار علمی امروزی تبیین و ترجمه شود و این امر مستلزم همکاری‌های بین رشته‌ای توسط متخصصین علاقمند مرتبط است.

دبیر انجمن علمی طب سنتی ایران افزود: از آنجایی که یکی از وظایف اصلی انجمن‌های علمی هر رشته ای، فراهم سازی زمینه‌های تبادل اطلاعات و تجربیات بین رشته‌ای متناسب با علم روز است و همچنین با توجه به عدم برگزاری کنگره تخصصی، انجمن علمی طب سنتی ایران در دوره پنجم فعالیت خود، تصمیم به برگزاری اولین کنگره طب سنتی ایرانی کرد تا زمینه تجمیع و آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با مطالعات مرتبط با طب سنتی ایرانی را ایجاد کند و ضمن ایجاد تعامل با سایر رشته‌های تخصصی در هر رشته و موضوع در قالب مفاهیم طب ایرانی، زمینه انتشار آثار به روز و مستند از مبانی طب ایرانی را فراهم آورد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: بر این اساس اولین کنگره طب سنتی ایرانی با در تاریخ ۹ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ در محل سالن همایش‌های بین المللی رازی برگزار خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایان از همه علاقه‌مندان به توسعه طب ایرانی به ویژه اساتید، متخصصین و دستیاران رشته‌های طب ایرانی و داروسازی سنتی دعوت کرد تا با مشارکت فعالانه خود در این کنگره که دارای امتیاز بازآموزی است، زمینه رسیدن طب سنتی ایرانی آکادمیک به جایگاه واقعی خود را هموارتر کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *