پیشگیری و درمان قطعی آلزایمر در طب سنتی
پیشگیری و درمان قطعی آلزایمر در طب سنتی

درمان قطعی آلزایمر و راهکار پیشگیری از آلزایمر در طب سنتی

تاریخ نگارش

ژانویه 16, 2022

دسته‌بندی

اخبار

نظرات

{تعداد} پاسخ ها

آلزایمر یک پدیده چند وجهی و چند عاملی است، برهمین اساس شاید به تنهایی نتوان به یک علت اشاره کرد بلکه فاکتورهای متعددی از جمله بالا رفتن سن، دیابت، افزایش چربی خون و بیماری‌های عصبی و مساله وراثت، زمینه ای ریشه دار در ابتلا به بیماری آلزایمر موثر هستند.

آلزایمر یک اختلال مغزی است که فرد را به فراموشی دچار می سازد در این بیماری های سلول های مغز به تدرج تخریب شده و دچار فراموشی می شود به طوری که دیگر قادر نیست خاطرات گذشته را به یاد بیاورد . مطالعات نشان داده که این بیماری در کلیه سنین ۱ درصد و برای افراد شصت و پنج سال و بیشتر 5 درصد است و پس از 65 سالگی به ازای هر ۵ سال افزایش آن دو برابر می‌شودا

درباره اختلالات گردش خون مانند فشار خون و خون رسانی به بافت‌های مختلف مغز در حال تحقیق هستند که آیا می‌تواند در روند ابتلا به آلزایمر موثر باشد یا خیر؟

نقش وراثت در ابتلا به آلزایمر منتفی است

اگر فردی در میان والدینش ابتلا به الزایمر وجود داشته باشد این نمی‌تواند به صورت کاملا صد درصدی در ابتلا به آلزایمر نیز نقش داشته باشد بلکه در صورت داشتن زندگی سالم، پرهیز از مصرف دخانیات، کنترل فشارخون و قند خون و انجام آزمایش‌های موثر می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد.

نقش بازی‌های فکری در پیشگیری از آلزایمر

عوامل موثر در ابتلا به آلزایمر: متأسفانه بسیاری از جوانان ما، رغبت بسیاری به فست فودها و چربی‌های اشباع شده دارند و پیتزا و پاستا از آن جمله است که وارد رژیم غذایی خانواده شده است.

گرایش کودکان به اغذیه شور مانند پفک و چیپس، کم تحرکی، کم شدن بازی‌های فکری و انجام ندادن تمرینات فکری مهمترین مسائلی است که می‌تواند باعث ابتلا به آلزایمر در بزرگسالی شود.

تمرینات فکری و به چالش کشیدن اطلاعات عمومی در بازی‌ها و رسانه‌ها و تلویزیون می‌تواند مهم باشد و در افرادی که در مراحل شروع آلزایمر هستند در عقب افتادن الزایمر و پیشرفت آن نقش بسزایی دارد.

صداو سیما، نشریات و انواع وسایل ارتباط جمعی می‌توانند به اضافه کردن بازی‌های فکری سالم به برنامه های تفریحی در کاهش ابتلا به آلزایمر نقش داشته باشند، از آن جمله می‌توانند به برگزاری مسابقه برای به یادآوردن خاطرات کمک کنند چرا که این یک تمرین ذهنی است.

خطر ابتلا به آلزایمر در کدام مشاغل وجود دارد؟

تحقیق جامعی که براساس معیار مشاغل خطر زا در ابتلا به آلزایمر باشد صورت نگرفته است، اما پیش بینی می‌شود با افزایش پشت میز نشینی، عدم تحرک کافی، استفاده از برنامه های سرگرمی و عدم تفکر روزانه، دیابت و فشارخون در جامعه شهر نشین و …، همه این عوامل می‌رساند که باید برای پیشگیری از آلزایمر در آینده نزدیک کاری کرد.

 بیماران آلزایمر در حافظه کوتاه مدت دچار اشکال شده و ارتباط با زمان و مکان آنها قطع می‌شود، باید به طروق مختلف آن‌ها را به زمان و مکان وصل کنیم به این صورت که در تابلویی مرتباً تکرار کنیم که کجا هستند و در چه زمانی قرار دارند، این هم به تقویت حافظه کوتاه مدت و بلند مدت منجر می‌شود و هم به اتصال به زمان و مکان او نیز کمک می‌کند.

راهکار های پیشگیری از الزایمر و درمان قطعی آلزایمر در طب سنتی

درمان قطعی آلزایمر در طب سنتی :

طب سنتی ما توانایی بسیاری دارد و بحث فراموشی و دمنس(زوال عقل) را ناشی از سردی مغز می‌داند، در نتیجه چیزهایی که مغز را تقویت و سردی مغز را از بین می برد را مفید می‌داند، ازجمله روغن‌های با طبیعت گرم که به صورت اسنشقاقی استفاده می‌شود و یا روغن گل سرخ و یا بوی گلاب در زمینه بهبود علائم اولیه الزایمر اثبات شده است، ما در این روش دور تا دور تخت بیمار آلزایمر را با عصاره گل سرخ و گلاب معطر می‌کنیم و این جز مقوله های کاملا علمی جهان به شمار می آید.

پیشگیری از آلزایمر در طب سنتی :

ویتامین ب ۱۲ و ویتامین ای و ب۱ می‌تواند برای پیشگیری از آلزایمر و جلوگیری از روند تأثیر مهمی داشته باشد.

منبع: فارس.

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *