حجامت راهکار پاکسازی بدن
حجامت راهکار پاکسازی بدن

بهترین روش پاکسازی بدن در طب سنتی، حجامت است.

تاریخ نگارش

می 8, 2022

دسته‌بندی

اخبار

نظرات

{تعداد} پاسخ ها

دکتر مامک هاشمی با بیان اینکه حجامت به منظور پاکسازی بدن برای افراد دارای شرایط لازم انجام می شود افزود: طب سنتی دارای اصول و روش هایی برای درمان بیماری ها بوده و ابتدا انسان ها را بر اساس مزاج آنها دسته بندی و بر این مبنا برای آنها نسخه های دارویی تجویز می کند.

مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: یکی از نکات مورد تاکید طب سنتی، پاکسازی بدن از سموم بوده و یکی از این روش ها حجامت برای افراد دارای آلرژی در ابتدای فصل بهار است.

 هاشمی تصریح کرد: حجامت هم مانند سایر روش های درمانی دارای اصولی است و باید به روش انجام حجامت، و انجام ندادن آن در فصول خیلی گرم و خیلی سرد توجه داشت.

وی بیان کرد: توصیه همه افراد به حجامت، امری صحیح نیست و باید این مسأله درست و به جا و در صورت شرایط لازم برای فرد انجام شود، همچنین در فصول اعتدال همچون بهار و اوایل پاییز این مسأله توصیه شده است.

مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: یکی از شاخه های کوچک طب سنتی، حجامت است و با وجود اینکه درمان جزئی از طب سنتی است اما در این نوع طبابت پیشگیری مقدم بر درمان است.

متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه برخی به اشتباه حجامت را طب سنتی می نامند در حالی که شاخه ای از آن است، عنوان کرد: حجامت یک روش خون گیری است که از طریق تحجیم، گشایش و انبساط موضعی از بدن انجام می شود.

هاشمی تصریح کرد: حجامت در واقع یک استرس فوری و آگاهانه به دستگاه ساکن دفاعی عمومی بدن است که آن را علیه تمام عوامل بیرونی و درونی فعال نگاه می دارد. 

منبع: پارسینه

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *