پارک جنگلی همدان

پارک های جنگلی همدان محل پرورش گیاهان دارویی

Rate this post

دبیر دبیرخانه همدان مرکز جهانی طب سینوی بر بهره‌گیری از ظرفیت پارکهای جنگلی همدان در پرورش گیاهان دارویی تاکید کرد و گفت: ثبت ملی گیاهان خاص استان همدان پیگیری می شود.

جلسه طب سینوی و ترویج این طب با حضور اساتید کشاورزی دانشگاه بوعلی و فعالان حوزه گیاهان دارویی برگزار شد.

در این جلسه محمد صیفی کار؛ دبیر دبیرخانه همدان مرکز جهانی طب سینوی با اشاره به اهمیت موضوع طب سینوی گفت: مرکز طب سینوی با پیشنهاد و مصوبه شورای شهر و با هدف گفتمان سازی و تکرار این گفتمان در حوزه گیاهان دارویی و منطبق با طب سینایی راه اندازی شده است.

وی افزود: اهمیت طب سینوی در حوزه پیشگیری مردم و کاهش هزینه های مربوط به درمان بیماریهای مختلف است.

صیفی کار به علت ورود شهرداری همدان به حوزه طب سینوی پرداخت و تصریح کرد: شهرداری همدان به دنبال تکرار و جا انداختن گفتمان این طب در راستای کاهش هزینه‌های درمانی و تاثیر آن بر ارتقای سلامت و نشاط شهروندان و در نهایت داشتن شهر و شهروندان پویا است.

دبیر، دبیرخانه همدان مرکز جهانی طب سینوی به برنامه های آتی این دبیرخانه پرداخت و عنوان کرد: چندین برنامه در قالب جشنواره و نمایشگاه در حوزه گیاهان دارویی تدارک دیده شده است که امیدواریم با اجرای آنها گام مهمی برای ترویج و افزایش آگاهی پیرامون گیاهان دارویی و طب سینوی برداشته شود.

صیفی کار به برخی از این اقدامات اشاره کرد و افزود: ثبت ملی گیاهان خاص استان همدان و بهره‌گیری از ظرفیت پارکهای جنگلی در پرورش گیاهان دارویی، پروپوزال ثبت ملی گیشنیز همدان و سایر گیاهان منقرض شده، ثبت بازی ملی مشامی، بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی و بخش طب سنتی و جهاد دانشگاهی از مهم‌ترین برنامه‌های آتی این دبیرخانه است.

صیفی کار عنوان کرد: امیدواریم با گفتمان سازی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های اجتماعی، مردم و رسانه اتفاقات خوبی در حوزه کشت گیاهان دارویی بویژه در باغات رخ دهد.

منبع: بازار


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *