درمان فوری سکسکه
درمان فوری سکسکه

درمان فوری سکسکه!

تاریخ نگارش

فوریه 10, 2023

دسته‌بندی

اخبار

نظرات

{تعداد} پاسخ ها

بیشتر سکسکه ها به سرعت و معمولا بعد از چند دقیقه رفع می شود و معمولا هیچ درمانی مورد نیاز نیست با این حال، در موارد سکسکه های پیوسته و لاعلاج که طولانی تر از 48 ساعت می شود برای تشخیص علت و درمان مناسب تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. در این مطلب به خدماتی اشاره می کنیم که می تواند به متوقف کردن سکسکه کمک کند .

چگونه سکسکه را درمان کنیم

سکسکه خیلی اتفاقی پیش میاد و خیلی زود هم رفع میشه. اما گاهی اوقات خیلی آزاردهنده ست. سکسکه زمانی اتفاق میفته که دیافراگم به طور ناگهانی و ناخواسته منقبض میشه و جعبه صدا هم به طور همزمان منقبض و تارهای صوتی بسته میشن و جلوی جریان هوا رو میگیرن .

در مجله گینس رکورد سکسکه متعلق به فردی است به نام چارلز اوزبورن که به مدت 68 سال از سال 1922 تا سال 1990 طول کشیده. حتی تصورش هم برای ما کار سختیه. اگه نمی خواید دچار چنین مشکلی بشید با این روش ها خیلی زود جلوی سکسکه رو میشه گرفت .

راهکار های خانگی برای درمان سکسکه

گوش ها رو بگیرید

به مدت 20 الی 30 ثانیه گوش ها رو بگیرید و قسمت نرم پشت لاله گوش درست نقطه شروع جمجمه رو فشار بدید. این کار به عصب واگ که با دیافراگم در ارتباطه سیگنال آرامش میفرسته .

یک جرعه آب بنوشید

نوشیدن آب با نی عصب رو آروم میکنه. غرغره کردن آب هم همینطور. بعد از قورت دادن آب سکسکه متوقف میشه البته این روش رو باید چند بار تکرار کرد .

همراه با نوشیدن آب گوش ها رو بگیرید

هنگام نوشیدن آب با نی گوش ها رو بگیرید. وقتی گوش ها رو میگیرید به عصب واگ فشار میارید و تاثیر این کار هنگام قورت دادن آب بیشتر میشه .

داخل یک پاکت مقوایی نفس بکشید

این کار فشار دی اکسید کربن در خون رو افزایش میده و باعث میشه دیافراگم اکسیژن بیشتری رو فراهم کنه. اگه با این کار احساس سرگیجه بهتون دست میده انجامش ندید.

عسل و لیمو

خوردن لیمو یا عسل با آب گرم عصب واگ رو تحریک و سکسکه رو متوقف میکنه . عصب واگ از مغز تا شکم است و هر نوع التهاب در این عصب باعث سکسکه میشه پس با انجام این کار عصب واگ رو تنظیم کنید تا از سکسکه جلوگیری بشه .

طب فشاری

خیلی ها با طب فشار یا طب سوزنی سکسکه رو درمان میکنن .

یک قاشق شیرینی

یک قاشق شکر یا کره بادام زمینی سکسکه رو متوقف میکنه. جویدن و حرکات زبان هنگام قورت دادن حرکات تنفسی را در شکم تغییر میده و در نتیجه سکسکه رو متوقف میکنه .

زبان را بیرون بیارید

شاید این کار به نظر احمقانه بیاد اما یکی از روش های متوقف کردن سکسکه ست. با بیرون آوردن زبان فاصله بین تارهای صوتی درگیر میشن گرفتگی کمتر میشه و در نهایت سکسکه متوقف میشه .

روش مداد

یک عدد مداد رو به شکل افقی روی دهان قرار بدید و چند جرعه آب از لیوان بنوشید. این یکی از بهترین روش ها برای درمان سکسکه ست .

دم سریع و بازدم آهسته

تا جایی که می تونید سریع نفس رو به داخل بدید و 30 ثانیه خیلی آهسته نفس رو بیرون بدید. این کار رو انقدر تکرار کنید تا سکسکه کاملا متوقف بشه .

راههای درمان سکسکه با طب سنتی

 مثل همیشه طب سنتی راه چاره ای برای حل مشکلات دارد که بهترین انها برای درمان سکسکه شامل :

بذر گیاه ِ شوید : برای توقف سکسکه همچنین می توانید مقداری بذر شوید را به آرامی بجوید. این روش قدیمی بسیار مؤثر است. رایحه بذر این گیاه با درگیر کردن اعصاب و عضلات ِ وابسته، در کار سکسکه وقفه می اندازد .

دارچین : خوردن آب دم کرده آن با سرکه و مصطکی کوبیده برای رفع سکسکه رطوبی مناسب است .

کندر : 5 گرم از آن را با یک مثقال زیره مخلوط کرده و بکوبید و بخورید جهت آرام کردن سکسکه، جلوگیری از آروق زدن .

پونه : نوشیدن آب جوشانده آن رفع کننده سکسکه است .

سوسنبر(آویشن وحشی) : نوشیدن دم کرده آن جهت درمان سکسکه .

خرمالو : خوردن آن، قابض، تقویت معده، آرام کننده سکسکه، نرم کننده سینه است .

نان : خشک آن را قطعه قطعه کرده و بلغ نمایید جهت آرام کردن سکسکه .

شیردان گوسفند : شیردان گوسفند را کاملًا بپزید روزی سه دانه صبح و ظهر و عصر میل نمایید .

آب سیرابی : آب سیرابی را با گلاب مخلوط نموده هر یک ساعت فاصله یک استکان میل نمایید .

منبع: فرتاک

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *